Proje Faaliyetleri

1- Proje Uygulama Merkezi olarak ayrılan binanın tadilatı ve tefrişatı yapılarak Müdürlüğümüze bağlı olarak faaliyet gösterecek bir Eğitim Merkezi kurulacaktır.

2- Tüm eğitim ve staj çalışmalarını yürütmek üzere internet tabanlı uzaktan eğitim portalı kurulacaktır.

3- 88 Genç İşsiz, 36 temel bilişim becerileri ve yeterlilikleri olan işsiz kadın ve Kadın Sığınma Evlerinde kalan 60 kadın mesleki eğitimi alarak çalışma hayatına dahil olmalarına destek olunacaktır.

4- Android ve IOS İle Mobil Programlama, Girişimcilik, Pazarlama Ticaret, Marka Geliştirme, Finansal okuryazarlık, Pastacılık, Aş ılık, Ofis ve Büro Elemanı, Satış Danışmanı, Kalıpçılık ve Montaj / üretim Elemanı konularında kurs içeriğine göre farklı saatlerde olmak üzere toplam 12 mesleki eğitim kursu verilecektir.

5- Bilişimci Genç Kadın Girişimciler Programı başlatılacaktır.

6- 184 katılımcı Pazarlama / E-Ticaret, ürün Geliştirme, Marka Oluşturma, Bilgisayar ve Ticari Amaçlı İnternet Kullanımı, Muhasebe, Finansal Okuryazarlık, İş Güvenliği, iletişim becerileri eğitimleri alacaktır.

7- “Dezavantajlı Kadınların İş Yaşamına Katılımı” konulu panel programı düzenlenecek ve kamu spotu hazırlanarak yayınlanacaktır.

8- Proje Ortaklarıyla Eğitim Merkezi’nin yürütmesi ve sürdürülebilirliği konusunda protokol yapılacaktır.